lietuviu norvegu zodynas

Raktažodžiai: lietuviu anglu zodynas, anglu lietuviu zodynas, vertejas, zodynas, rusu lietuviu zodynas, lietuviu rusu zodynas, vokieciu lietuviu zodynas, lietuviu vokieciu zodynas, ispanu lietuviu zodynas, lietuviu ispanu, norvegu lietuviu zodynas...


Žodynas

Žodynas yra žodžių sąrašas su jų reikšmėmis (apibrėžimais). Priimta nurodyti ir kokia tai kalbos dalis (daiktavardis,veiksmažodis, ar netprieveiksmis). Kai kuriose kalbose žodžiai gali būti skirtingų formų, bet tik lemos forma pateikiama kaip pagrindinė žodyno reikšmė. Dažniausiai žodynai sutinkamiknygų pavidalu, gali būti ir iliustruoti.

Žodynai gali būti:

  • Kalbos (pvz., lietuvių). Tai žodžių rinkinys su kiekvieno iš jų reikšmės aprašymu. Nurodomos žodžio formos, etimologija, tarimas, vartosenos pagalba, sakinių pavyzdžiai.
  • Ortografiniai – tik žodžių rinkiniai be reikšmių aprašymo.
  • Dvikalbiai (pvz., lietuvių - kinų).
  • Frazeologiniai, terminologiniai, biografiniai, tematiniai, enciklopediniai.

Istorija

Vienas iš seniausių žinomų žodynų, išlikęs iki šiol sutrumpintoje formoje buvo autoriaus Verrus Flaccus parašytas lotyniškai valdant imperatoriui Augustui ir vadinosi De Significatu Verborum („Apie žodžių reikšmes“). Tai buvo sunkių ir senovinių žodžių sąrašas, kurių vartosena buvo iliustruota citatomis iš ankstesnių romėnų autorių.
Didysis anglų-lietuvių kalbų žodynas – 1998 m. išleistas leidyklos „Alma littera“ žodynas. Didžiausias iš visų iki šiol Lietuvoje ir užsienyje pasirodžiusių anglų - lietuvių kalbų žodynų.Autorius – Bronislovas Piesarskas.

 

vokieciu lietuviu zodynas, lietuviu vokieciu zodynas
rusu lietuviu zodynas, lietuviu rusu zodynas
ispanu lietuviu zodynas, lietuviu ispanu zodynas
prancuzu lietuviu zodynas, lietuviu prancuzu zodynas
norvegu lietuviu zodynas, lietuviu norvegu zodynas
lenku lietuviu zodynas, lietuviu lenku zodynas